Türk Edebiyatında Yazarları Aklında Tutma Taktikleri

Geometri de Çıkabilecek Sorular
1 Mayıs 2022
Fizik Sorularında Gidilecek Yollar
1 Haziran 2022

Arkadaşlar öncelikle şairlerin eserlerini bir kâğıda yazın ve bunlar hakkında bir hikaye düşünün bu hikayeyi resim şekline getirip altına hikayenizi yazın örnek verecek olursak kendi yaptığım bir hikaye olan ZİYA GÖKALP eserlerini sunuyorum.

Eserleri : Altın Işık, Kızıl Elma, Yeni Hayat, Doğru Yol, Malta Mektupları, Türk töresi, Türkçülüğün Esasları, Türk medeniyeti şimdi benim hikayeme başlıyorum.

Ziya Gökalp, Newton'un 3 yasası olan kızıl elma, yeni hayat ve altın ışığı öğrenince çok şaşırıyor. Ziya Gökalp, Malta mektuplarını arkadaşlarına ulaştırmak için doğru yolu seçmek zorunda olduğunu biliyor. Ziya Gökalp, Malta mektuplarını vermeye giderken yolda bir türk köyüne rastlıyor burada bulunan türkler Ziya Gökalp'e türk töresi, Türkçülüğün esasları ve türk medeniyet tarihi hakkında bilgi veriyor. Bundan etkilenen Ziya Gökalp yoluna devam ediyor. işte bu şekilde bunun resmide var resimli yaparsanız hemen resim aklınıza geliyor tak diye buluyorsunuz. hikayeler ne kadar saçma olursa o kadar akılda kalır. Bu şekilde o kadar çok şair eser yaptım ki kesinlikle hikayeler unutulmuyor sonuçta kendi hikayeleriniz.

Not: piyasada bununla ilgili yapılmış olan çalışmalar vardır herkesin fiyat bakımından gücü yetmeyeceği için kendi hikayelerimizi kendimiz yapalım düşüncesinde oldum. Bence denemeye değer bir taktik.

İNTEST